12 nejlepších českých i zahraničních podcastů o marketingu (2022)

Podcasty jsou trendy, to všichni víme. Člověk je může poslouchat jen tak pro zábavu, nebo se u nich i něco naučit. My jsme pro vás připravili výběr těch nejlepších podcastů o marketingu ze zahraničí i z Česka spolu s doporučením konkrétních epizod.

České marketingové podcasty

1. Jak na sítě | Spotify, Apple Podcasts

Když se řekne marketing, skoro každého Čecha napadne kniha Jak na sítě. Věděli jste ale, že jedna z autorek tohoto bestselleru moderuje i stejnojmenný podcast? Můžete si v něm poslechnout rozhovory o sociálních sítích a marketingu očima hostů z tohoto odvětví. Doporučujeme únorovou epizodu s Danielem Šilhou, ve kterém padla skvělá moudra o placených kampaních na LinkedInu.

2. Včeliště | Spotify, Apple Podcasts

Josef Řezníček, zakladatel agentury na obsahový marketing Včeliště, vydal už desítky podcastových epizod. Věnuje se v nich obsahovému marketingu, sociálním sítím i SEO. V nejnovější sérii s názvem Kafe a marketing si ke stolu zve markeťáky a markeťačky, kteří se s publikem dělí o své know-how. Koule má rozhodně rozhovor s Lucií Petrákovou, marketingovou ředitelkou Železné koule.

3. Výtah #HolkyzMarketingu | Spotify, Apple Podcasts

I Holky z Marketingu, největší česká marketingová komunita, se letos přidali k podcastovým tvůrcům. V jejich show Výtah můžete slyšet moderátorku Pavlínu Louženskou vyzpovídávat hosty nejen z oblasti marketingu, ale i HR, práva a podnikání. Zajímá-li vás influencer marketing, určitě si poslechněte Výtah s Andreou Hurychovou, zakladatelkou digitální agentury WeDigital a odbornicí na influencer marketing.

4. CreativeC podCCast | Spotify, Apple Podcasts

Pokud vás zajímá spíš kreativita a kreativní komunikace v reklamě, nalaďte si podcast od organizace CreativeC, která propojuje studenty marketingu se značkami v rámci kreativních bootcampů. Ve tomto podcastu najdete spoustu inspirace, ale i detailní rozbory konkrétních kampaní. Opravdu nabitý je díl s Dorou Pružincovou, nejmladší českou kreativní ředitelkou a držitelkou 14 lvů z Cannes.

5. PÍÁRKO | Spotify, Apple Podcast

Nedílnou součástí marketingu je i PR a právě na tuto oblast se soustředí podcast Nikoly Lörinczové a Pavly Umlaufové z agentury PIARISTI. Zvou si k sobě hosty z agentur, médií i kultury. Nedávno vydali velmi relevantní díl s Petrou Jankovičovou, spoluzakladatelkou agentury TRIAD o tom, jak komunikovat během války.

6. Linka | Spotify, Apple Podcast

Show Terezy Salte a Karla Kováře lze zařadit spíše do oddechových podcastů. Ve většině dílů tito dva znamí influenceři volně konverzují na nejrůznější témata od pokračování Sexu ve městě až po nejbizárnější jídla světa. Zajímavé je se u tohoto podcastu vrátit trochu do minulosti, například k druhému dílu, který vyšel v roce 2019 a moderátoři v něm rozebírají, co je to ta práce influencerů, jak to vypadá, co to obnáší a proč je to tak populární.

7. Clickbait | Spotify, Apple Podcast

Když už jsme u těch podcastů influencerů, nemůžeme opomenout Clickbait Jirky Krále, ve kterém se baví se svým bráchou Petrem o marketingu, sítích, trendech a — samozřejmě — influencerech. V jednom díle například mluví o čím dál tím více rozebíraném dilema: Mají si tvůrci brát peníze od fanoušků nebo od firem?

8. PeckaDesign | Spotify, Apple Podcast

Pecka Design je firma tvořící eshopy na míru — od začátku až do konce. Ve svém podcastu se zaměřují na e-commerce s cílem předat konkrétní zkušenosti, hacky a praktické rady. Za doporučení stojí například díl o Cookies a nových pravidlech používání, která se na konci roku 2021 výrazně změnila.

Marketingové podcasty v angličtině

1. The CMO Podcast | Spotify, Apple Podcasts

Jim Stengel, bývalý CMO společnosti Procter & Gamble, nahrává rozhovory se světově proslulými CMOs. V tomto podcastu najdete rozhovor třeba s CMO společností GoFundMe, McDonald's, Canva, TikTok, Unilever a mnoho dalších.

2. Marketing Trends | Spotify, Apple Podcasts

Podcast Marketing Trends od Mission je takovým nejzákladnějším zahraničním podcastem o marketingu, který byste měli poslouchat, pokud se o toto odvětví zajímáte. Můžete se v něm dozvědět o novinkách v marketingu a marketingových technologiích. Doporučení si zaslouží například epizoda s názvem Why You're Not Changing the World with Kim Caldbeck, CMO, Coursera.

3. Girls in Marketing | Spotify, Apple Podcast

Další podcast má takový #holkyzmarketingu vibe, protože má stejný název, akorát v angličtině. Podcast The Girls in Marketing je vhodný i pro marketingové začátečníky. Skvělé informace o tom, jak si nastavovat hranice jako freelancer v marketingu, si můžete odnést z dílu Setting Boundaries as a Freelancer with Fiona Bradley.

4. The Marketing Millennials | Spotify, Apple Podcast

Teď něco pro mileniálské dušičky — The Marketing Millennials podcast je přesně tím, čím se popisuje — zero BS, just fun, industry conversations. I v tomto podcastu si můžete poslechnout rozhovory s CMOs i jinými profíky.

Máte nějaké další oblíbené podcasty o marketingu? Podělte se s námi v komentářích nebo na sociálních sítích. Najdete nás na Instagramu a LinkedInu.

--

--

Dávka vzdělávání pro všechny social media a marketingové mágy, co se chtějí aktivně rozvíjet. 📚 Sledujte nás na www.instagram.com/marketingology_cz/

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Marketingology

Dávka vzdělávání pro všechny social media a marketingové mágy, co se chtějí aktivně rozvíjet. 📚 Sledujte nás na www.instagram.com/marketingology_cz/