Knihy pod stromeček pro markeťáky

Marketingology
3 min readNov 17, 2021

--

Nevíte, co dát letos svým kolegům či přátelům markeťákům pod stromeček? My volíme knihy. Vybrali jsme pro vás 8 našich nejoblíbenějších a udělali jsme vám k nim shrnutí o čem jsou, pro koho se hodí a kde je můžete koupit. Ať už hledáte knihu pro začínajícího markeťáka nebo pro reklamního boha, v našem výběru najdete to pravé. Pojďme na to!

Tohle je marketing! | Seth Godin

Vydáno: 2019

Pro koho se hodí: Pro pokročilejší markeťáky

Co se v ní dozvíte: Jak využít marketing k řešení problémů druhých lidí, jak být pro lidi potřebný za pomoci marketingu a jak marketingem zlepšit svět. Proč je základem skutečně účinného marketingu velkorysost, empatie a emocionální práce.

Kde koupit: Luxor

Jak na sítě | Michelle Losekoot & Eliška Vyhnálková

Vydáno: 2019

Pro koho se hodí: Pro začínající markeťáky

Co se v ní dozvíte: Co na sítě dávat, jak sestavit strategii a jak ji vyhodnocovat. Praktické tipy a rady, které se hodí každému začátečníkovi.

Kde koupit: Jan Melvil

Ogilvy o reklamě v digitálním věku | Miles Young

Vydáno: 2018

Pro koho se hodí: Pro všechny, co se chtějí inspirovat

Co se v ní dozvíte: Kniha ukazuje kampaně velkých značek, jako jsou Coca-Cola, Louis Vuitton, IMB, a k tomu přidává řadu “anekdot” a zkušeností z praxe. Odhaluje tak tajemství úspěšné reklamy 21. století.

Kde koupit: Kosmas

Nikdy nedělej kompromis | Chris Voss & Tahl Raz

Vydáno: 2016

Pro koho se hodí: Pro markeťáky ve vedoucích pozicích

Co se v ní dozvíte: Jak rámovat situaci a přimět protějšek přijmout vámi nastavené limity, jak efektivně smlouvat i v případě, že jednáte s agresivním protějškem či se potýkáte s urážkami, jak rozpustit narůstající negativní dynamiku situace a mnoho dalšího.

Kde koupit: Jan Melvil

HOT — Jak uspět v digitálním světě | Filip Dřímalka

Vydáno: 2020

Pro koho se hodí: Pro markeťáky, které zajímá digitál

Co se v ní dozvíte: Jak se stát digitálním lídrem firmy, který nadchne ostatní, jak chatboti usnadňují interní komunikaci, včetně zdlouhavého vyplňování formulářů a že hlasové ovládání je trendem budoucnosti. Kniha vás naučí metodu S.P.O.R.T. a SPRINT.

Kde koupit: Jan Melvil

Contagious — Why things catch on | Jonah Berger

Vydáno: 2013

Pro koho se hodí: Pro ty co chtějí jít více do hloubky

Co se v ní dozvíte: Proč a jak fungují konkrétní kampaně, produkty, videa nebo i písně a jak i vy můžete vytvořit virální šíření.

Kde koupit: Martinus

Spotify — Příběh inovátorů, kteří porazili Apple, Google i Amazon | Sven Carlsson & Jonas Leijonhufvud

Vydáno: 2021

Pro koho se hodí: Pro brandingové marketéry

Co se v ní dozvíte: Kdo vůbec je zakladatel Spotify Daniel Ek: z jaké je rodiny, jakou hudbu poslouchal, jak mu to šlo ve škole, jakou roli hrál v jeho životě web pro mladé dívky stardoll.com a proč Steve Jobs negativně ovlivňoval vstup Spotify na americký trh.

Kde koupit: Jan Melvil

Hitmakeři — Tajemství popularity v éře rozptylování | Derek Thompson

Vydáno: 2017

Pro koho se hodí: Pro markeťáky co chtějí dělat “cool” věci

Co se v ní dozvíte: Jak funguje popkultura a šíření hitů, proč se nejhůře šíří velké inovace a nejlépe naopak věci povědomé, jen lehce vylepšené (a jak hledat „optimální novost“) a proč je tak zásadní chápat Facebook jako noviny.

Kde koupit: Jan Melvil

_____________________

Budeme rádi, když se podělíte o své oblíbené knihy v komentářích.

--

--

Marketingology

Dávka vzdělávání pro všechny social media a marketingové mágy, co se chtějí aktivně rozvíjet. 📚 Sledujte nás na www.instagram.com/marketingology_cz/