Marketing News #1

Marketingology
2 min readNov 10, 2021

V marketingu se toho děje asi tolik, co ve světě — hodně. Proto jsme se rozhodli zavést nový pravidelný typ příspěvků, ve kterém vám vždy shrneme, co se za posledních pár dní stalo v tom našem odvětví. Jak často můžete Marketing News čekat? Záleží. Pokud se toho bude dít hodně, budete si tyto zprávy moc přečíst častěji, naopak pokud se toho bude dít málo, tak na další díl si počkáte déle.

O co nám jde?

Chceme vás udržovat v obraze, jednoduše a se vším na jednom místě, ale zároveň vám chceme dát k dispozici zdroje, které vám umožní si o dané informaci nastudovat víc. Pojďme si to rovnou ukázat na prvním vydání novinek.

Marketing News #1

Cena akcií Snapchatu klesla o 24 %. A to chvíli po tom, co se dostali na historický vrchol díky jejich investicím do rozšířené reality a zvýšení výnosů z reklamy. Kdo za tento nečekaný obrat může? Apple, nebo tedy jejich změna pravidel ochrany osobních údajů, která významě ovlivnila reklamu na Snapchatu. Snapchat míní, Apple mění… Více si můžete přečíst zde [🇬🇧].

Instagram přišel hned se dvěmi novinkami. Zaprvé, můžete konečně přidávat příspěvky z počítače. Yaay! Zadruhé, Instagram má novou funkci „Collabs“, která umožňuje dvěma uživatelům spoluvytvářet post nebo reels. Takové příspěvky sdílí počet zobrazení, lajků a komentáře. Kolaboraci najdete na stejném místě jako označování uživatelů. Pro více info mrkněte sem [🇬🇧].

PayPal si chce koupit Pinterest za „skromných“ 45 miliard dolarů. Proč? Kvůli nákupním údajům, které chce PayPal využít k cílenějšímu marketingu a vytvoření snažšího one-click buying procesu. Hodnota akcií Pinterestu díky zájmu tohoto finančního giganta prudce vzrostla. Více o tom, proč by tato akvizice, která je největší v historii PayPalu, dávala smysl, si můžete přečíst zde [🇬🇧].

Vyšel report Digital 2021 October Global Statshot, který je nabitý působivými čísly, jako například že na sociálních sítích je nás neuvěřitelných 4,5 miliardy. O těch nejzajímavějších faktech si můžete přečíst v našem příspěvku na Instagramu [🇨🇿] nebo přímo od zdroje [🇬🇧].

Facebook se přejmenoval na Meta. K tomu už asi není potřeba říkat nic moc, protože pokud jste alespoň trošku přítomni v online světě, tak už jste o tom slyšeli minimálně 10x. I my jsme o tom napsali [🇨🇿].

— — — — — — — — — — —

A to je z prvních Marketing News všechno. Pokud víte o něčem, co by se mělo objevit v dalším díle, tak nám napište DM na Instagramu nebo na email marketingologycz@gmail.com.

--

--

Marketingology

Dávka vzdělávání pro všechny social media a marketingové mágy, co se chtějí aktivně rozvíjet. 📚 Sledujte nás na www.instagram.com/marketingology_cz/